هزینه جراحی بینی

هزینه جراحی بینی به چه عواملی بستگی دارد ؟

هزینه ی جراحی بینی  امروزه مسئله ای است که در جراحی بینی بسیار مورد توجه قرار میگیرد ؛زیراقیمت جراحی بینی بستگی به تغییراتی که در بینی فرد صورت می گیرد همچنین عملکرد پزشک بسته است اما به طور کلی هزینه جراحی  شامل موارد هزینه جراح،هزینه متخصص بیهوشی ،قیمت دارو،وسایل مصرفی وهزینه های بیمارستانی که از فرد دریافت میکند بستگی دارد.

 

جراحی زیبایی بینی در بین مردم ایران چند سالی است که رواج پیدا کرده است بنابراین قیمت جراحی  چیزی است که در بین مردم مورد توجه  قرار گرفته است  و برحسب نوع بینی ونوع پوست هر بیمار قیمت جراحی با دیگری تفاوت هایی دارد . کسانی که بینی های استخوانی دارند معمولا هزینه عمل بینی کمتری نسبت به بینی های گوشتی برای بینی آنها در نظر گرفته می شود. البته تجربه  ومهارت جراح شما و محلی که قرار است جراحی انجام شود تاثیر بسزای را دارد.

 

می توان گفت مهمترین عاملی که در قیمت جراحی  تاثیر گذار است  به جراحی که انتخاب می کنید بستگی دارد. در قیمت جراحی  تخصص جراح  بر قیمت بینی کاملا موثر بوده .همین طورصلاحیت های حرفه ای، تجربه، شناخته شده بودن و معروفیت جراح  در هزینه جراحی  موثر است.

قیمت جراح بینی

امروزه عمل جراحی بینی از عکمل های شایع زیبایی بینی است . به همین دلیل هزینه عمل  بینی نسبت به سایرزیبایی ها بالاتر است . چون  بینی ساختار ظریف و نسبتا پیچیده ای دارد پس نیازمند توجه دقیق به جزئیات واصلاح دقیق بینی است .زیرا جراح باید وضعیت غضروف بینی را اصلاح ‌کند و همین طور باید ساختار استخوانی بینی و پوست آن را نیز عوض کند  تا موجب لیجاد بینی زیبایی شود. در نتیجه جراح توجه خاصی به نتیجه جراحی و نیز عملکرد صحیح بینی باید داشته باشد.. این بدین معنا است که  پیچیدگی جراحی بینی  می‌تواند به‌طور مشخص بر هزینه عمل  بینی تاثیر داشته باشد.

می‌توان گفت که این هزینه در ایران هزینه ای بین ۳ میلیون تا ۲۰ میلیون را دارد  والبته  بالا بودن هزینه جراحی بینی لزوماً به علت بهتر بودن کیفیت جراحی بینی نمیباشد.بلکه به جراح با تجربه ای که انتخاب میکنید و نتیجه ای که دراد بستگی دارد .

 

قیمت متفاوت جراحی بینی

اگر جراحی بینی  کفقط محدود به تزریق ماده با ژل یا هر چیز دیگری باشد معمولاً این ترمیم به‌صورت سرپایی و در مطب خود  پزشک انجام می‌شود وهزینه آن به دستمزد جراح بینی بستگی دارد هزینه جراحی بینی معمولا از چند صد هزار تومان تا چند میلیون تومان می‌باشد، زیرا همان گونه که گفته شد قیمت عمل  بینی هر فرد متفاوت است.

اما اگر جراحی بینی از نوع  ترمیمی کامل باشد و در جراحی قبلی نقص وجود داشته باشد، پزشک باید یک عمل جراحی کامل را انجام دهد  و معمولا قیمت جراحی  ترمیمی هزینه بالایی تا میزان بالای ۱۰ میلیون تومان را دارد  مگر اینکه بینی شما  نقص زیادی نداشته باشد.

 

هزینه های بیهوشی 

معمولاهزینه های بیهوشی در فرایند قیمت  جراحی حساب میشود. میزان هزینه بیهوشی نیز به پزشک بیهوشی، زمان عمل وبیهوشی موضعی یا بیهوشی عمومی بسته است . معمولاً هزینه بیهوشی عمومی نسبت به هزینه بیهوشی موضعی  بیشتر است زیرا بیهوشی عمومی مستلزم زمان و تلاش بیشتر متخصص بیهوشی است.

 

قیمت تجهیزات مورداستفاده در جراحی بینی

هزینه جراحی بینی معمولا نسبت به  تجهیزات و جراح پلاستیکی که این عمل را انجام می دهد و اینکه این عمل در کجا انجام میشود ( بیمارستان و یا کلینیک )  متفاوت است معمولاً تسهیلات جراحی بینی در بیمارستان ها بیشتر است  بنابراین هزینه عمل  بینی در بیمارستان نیزبیشتر می شود.

 

 

 

قیمت جراحی بینی استخوانی

همان گونه که گفته شد تغییراتی که درجراحی زیبایی بینی روی بینی فرد روی میدهد هزینه بینی را مشخص میکند از مهم‌ترین عوامل  تاثیر گذاربرروی قیمت  بینی استخوانی نوع بینی ،پوست بینی  ، داشتن و یا نداشتن پولیپ بینی است.

با توجه به اینکه  عوامل متفاوتی درقیمت عمل  بینی استخوانی موثر است نمی توان هزینه جراحی بینی استخوانی را به طور دقیق اعلام کرد.

 

هزینه جراحی بینی ممکن است چندین میلیون شود که بسته به جراح وتجربه ان متفاوت است. هزینه های جراحی بینی بسته به نوع عملی که پزشک انجام می دهد  ممکن است کم و زیاد باشد  البته باید به این نکته نیز توجه کرد که دستمزد هر جراحی با دیگری تفاوت دارد  زیرا عمل های پیچیده تر معمولا به تخصص، مهارت و زمان بیشتری  نیاز دارد.

 

هزینه عمل جراحی بینی گوشتی

بینی های گوشتی که درای غضروف ضعیف و نازکی هستند و  این بینی ها پوست ضخیم تری دارند و معمولا چربی زیادتری نیز دارند. بینی های گوشتی  به دلیل اینکه غضروف های نازکتری دارند باید توسط متخصص بینی و زیبایی تقویت شده تا بینی فرد به حالت اولیه  باز نگردد بنابراین هزینه جراحی بینی برای بیمار کمی گران‌تر است .

 

تأثیر نوع بینی بر قیمت جراحی بینی

در حقیقت جراحی زیبایی بینی به نوع و شکل بینی هر فرد دارد  نوع عمل جراحی که قرار است انجام شود، تأثیر مستقیم بر هزینه های درمان خواهد داشت. اما می توان گفت جراحی کوچک کردن بینی ،اصلاح ساختار بینی، و جراحی شکاف لب و کام به نسبت به دیگر جراحی ترمیمی بینی هزینه کمتری را دارند.

با وجودروش‌های مختلف در جراحی بینی مرخص شدن یک فرد از کلینیک  بعدازچند ساعت امکان‌پذیر می باشد. اما تعداد کمی از افراد نیاز به بستری شدن در کلینیک را دارند وباید تحت نظر قراربگیرند. با اضافه کردن هزینه بی‌هوشی مورد نیاز برای عمل جراحی به این موارد، هزینه جراحی زیبایی بینی متفاوت خواهد بود.

 

 

http://debra.ir

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *