بی‌ضررترین رژیم لاغری

بی‌ضررترین رژیم لاغری:

بی‌ضررترین رژیم لاغری:  کاهش وزن برای همه ساده نیست  همه ما آرزوی داشتن بدنی متناسب را داریم  به‌ویژه این موضوع برای خانم‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است  بسیاری از افراددوست ندارند ورزش‌ها و رژیم‌های سخت و طاقت‌فرسا ی در پیش بگیرند وهمچنین به دنبال  بی ضررترین رژیم لاغری هستند.

به‌طور مثال افراد بیمار و سالمندان و یا کودکان و یا زنان باردار ا فرادی هستند که نمی‌تواند ورزش‌های سنگین انجام دهند ، بنابراین  این گونه افراد یابد بی‌ضررترین رژیم لاغری را داشته باشند ات سلامت انها به خطر نیفتد.

بی ضررترین رژیم لاغری

بی ضررترین رزیم لاغری چیست

همان گونه که می دانید امروزه چاقی به معضلی بدل شده که افرادی برای رهایی از آن، انواع و اقسام روش‌ها و رزیم های غذایی را به کار می‌گیرندبا این وجود شما باید به دنبال بی‌ضررترین رژیم لاغری باشید که علاوه بر لاغری آسیبی  به بدن شما وارد نکندو شما بتوانید بیشترین بهره را از این رزیم غذایی ببرید.اما برخی افراد در اولین کار برای گرفتن رژیم لاغری به محدود کردن مواد غذایی  روزانه خود می پردازند.

البته هر کس در ابتدا راه‌حل مخصوص به خودش را امتحان  می‌کند. وتلاش می کند بی‌ضررترین رژیم لاغری را مد نظر بگیرد به عنوان مثال  برخی با گرفتن رژیم‌های سخت و ورزش و برخی هم صرفاً با مکمل‌های شیمیایی برای لاغری اقدام می کنند با این حال می توان گفت که بی‌ضررترین رژیم لاغری رژیمی است که توسط متخصص تغذیه برای شما نوشته شده باشد.

تغییراتی که برای بی‌ضررترین رژیم لاغری بدون بازگشت لازم دارید:

-با مشورت یک متخصص تغذیه،  برای یک بی‌ضررترین رژیم لاغری و برنامه فعالیت جسمانی همراه با مقدار کالری موردنیاز خود را تهیه کنید

عامل تحریک احساساتان برای پرخوری را بشناسید.

-برنامه روزمره خود را طبق برنامه رژیمی و برای رسیدن به وزن ایده ال، تغییر دهید.

-داشتن تحرک و انجام ورزش برای آرامش ذهن و جسم لازم است ویک از عواملی است که به لاغری فرد کمک می کند ومی توان گفت که ورزش جزء بی ضررترین رژیم لاغری است.

-خوابیدن به‌موقع شبانه برای رفع خستگی و تجدیدقوا به کاهش وزن شما کمک می کند.

-مصرف میوه‌ها و سبزی‌ها  به شما برای داشتن بی‌ضررترین رژیم لاغری به شما کمک می کند چراکه این مواد مقدار فیبر زیاد و در مقابل کالری کم، شمارا برای مدت طولانی سیر نگاه می‌دارند

مواد غذایی مناسب برای یک رژیم طبیعی وبی‌ضررترین رژیم لاغری :

یهتر است برای بی‌ضررترین رژیم لاغری کاهش وزن با روش‌های طبیعی را در نظر بگیرید استفاده از هرگونه مواد شیمیایی، برای لاغری بعد از مدتی عوارضی را به‌مرور زمان برای فردبه همراه خواهد داشت ، کاهش وزن با سیر طبیعی بهترین راه و می توان گفت که بی ضررترین رژیم لاغری محسوب می‌شود،  در مدت کاهش وزن خود، باید به‌طورجدی بر نوع و میزان کالری، همچنین مقدار ویتامین و مغذی بودن مواد غذایی مصرفی خود دقت کنید. با پیروی از رژیم طبیعی و با برنامه‌ریزی غذایی صحیح و تغییر در سبک استفاده از مواد غذایی قطعاً به وزن دلخواه خواهید رسید.

در اینجا به مواردی از بی ضررترین رزیم غذایی برای لاغری اشاره شده است

گروه حبوبات و غلات یکی از موادی است مه به لاغری فرد کمک زیادی می کندکه  بی‌ضررترین رژیم لاغری رابرای فرد به همراه دارد.

گریپ‌فروت قرمز را نیز می توان به عنوان مواد غذایی که جزئ بی‌ضررترین رژیم لاغری است که به شما در لاغری کمک می کند.

اسفناج وسبزی‌ بیشتر بخورید تا حجم معده‌تان پر شودو شما می توانید با این ماده غذایی بی‌ضررترین رژیم لاغری رابگیرید.

بشقاب غذای خود را کوچک انتخاب کنید وبدین وسیله یکی ازبی‌ضررترین رژیم لاغری را داشته باشیدو نیاز دنیست شما وعده‌های اصلی غذا را حذف نکنید

تحقیقات نشان داده است که  آنهایی که با بیماری چاقی روبرو هستند باید به طور تدریجی وزن خود را کم کنند چون امکان دارد دردسر ساز شود  و بایدمتخصصان تغذیه برای هر شخص یک برنامه غذایی خاص تعریف کنند

برخی از عوامل آسیب‌زا که به‌عنوان بی‌ضررترین رژیم لاغری معرفی شده اند

کمربندهای لاغری  که سرطان کبد و ام.‌اس می‌آورند

کمربندهای لاغری که در سالهای اخیر در بین افراد مورد استفاده قرار گرفته است شوک‌های شدیدی به فرد وارد می‌کنند و برخی از آن‌ها تنها یک جریان الکتریکی ضعیف را به بدن وارد می‌کنند و فرد دچار سوزش و خارش می‌شود که این حالت‌ها به‌طور واقعی فعالیت عضلانی لازم را در نواحی بدن ایجاد نمی‌کنند و فقط  عضلات را منقبض کرده و درست مانند فردی که ورزش می‌کند عضلات را درگیر می‌کند.

و نکته بسیار مهم این است که  جریان الکتریکی فقط در ناحیه شکمی باقی نمی‌ماندو ازآنجاکه بدن ما رسانای خوبی است  این جریان به سایر اندام‌ها  نیز انتقال می‌یابد حتی مغز، سیستم عصبی و کبد را که عضوهای حساسی هستند و باعث آسیب‌های جبران‌ناپذیری در فرد می‌شود.در حالی ازاین کمربندها به عنوان بی ضررترین رزیم لاغری نام برده می شود.

استفاده از لباس‌های چسبان و حمام‌های سونا باعث گرفته شدن آب سلول‌های بدن در نواحی مورداستفاده مانند شکم، ران و سینه می‌شود.ولی به‌اشتباه چون در نواحی شکم و ران وسینه آب سلول‌ها گرفته می‌شود و سلول‌ها چروکیده می‌شوند و فرد  فکر می‌کند  که وزن کم کرده در حالی که با این روش  آب بدن را از دست می‌دهیدبا مصرف مقدار آب بیشتر، مجدداً به سایز قبلی خود برمی‌گردد.

 

لیپوساکشن و خطر مرگ افراد

لیپوساکشن یا مکش چربی بدن در افرادی که چاقی مفرط دارند استفاده می شود  روش این عمل به این صورت است که در پوست لوله‌ای به زیرپوست یعنی جایی که مقدار زیادی از چربی‌های بدن در آنجا ذخیره‌شده‌اند، وارد می‌کنند. دستگاهی که به لوله وصل است با ایجاد خلأ شدید موجب مکیده شدن چربی‌ها شده و آن‌ها را از زیرپوست خارج می‌کند

از طرف دیگر انتظار می‌رود که این‌گونه تراشیدن چربی بدن لطمه زیادی به بقیه بافت‌های بدن به‌ویژه به پوست وارد نکند یکی دلایلی که این روش را خطرناک می‌کند این است که این عمل باید با بیهوشی کامل و یا موضعی انجام شود که خود ریسک به‌تنهایی بالا می‌برد.

علاوه بر عوارض ذکرشده متأسفانه اغلب مطالعات به‌وضوح اعلام می‌دارند که لیپوساکشن بهبودی قابل‌توجهی را در چاقی فرد ایجاد نمی‌کند.و باید توجه داشت که به این معنی که بدون تغییر درروش زندگی و تغذیه فرد چربی‌ها به‌سرعت باورنکردنی به‌جای قبلی بازمی‌گردد و فرد مجدداً چاق می‌شود.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *